Inteligentny system zarządzania zasobami wody opadowej

SmartWater4Home to system nawadniania dedykowany do wykorzystania wody ze zbiorników na deszczówkę. 

System jest kompleksowym rozwiązaniem pracującym w sposób całkowicie zautomatyzowany, łatwy do programowania i zarządzania, z minimalnymi potrzebami w zakresie ręcznej obsługi. 

Nawadnianiem za pomocą SW4H można zarządzać korzystając z aplikacji na swoim telefonie.

Smart Water 4 Home

Wykorzystanie deszczówki wymaga jej dokładnego filtrowania przed podaniem do systemu nawadniającego ze względu na zawartość zanieczyszczeń biologicznych i mechanicznych.

SW4H filtruje wodę deszczową, a następnie podlewa tą wodą ogród. System pozwala skonfigurować strefy podlewania (w zależności np. od zacienienia danego miejsca lub indywidualnych potrzeb roślin). Smart Water mierzy wilgotność gleby oraz śledzi prognozy pogody – dzięki czemu system nie zużywa wody, jeśli nie jest to niezbędne.

System SmartWater4Home składa się z dwóch podstawowych elementów: sterownika i zespołu hydraulicznego. Oferowany jest w zestawie z podstawowym wyposażeniem systemu nawadniania lub jako samodzielne urządzenie do podłączenia do istniejącej instalacji poprzez wymianę posiadanego sterownika na bardziej zaawansowany SW4H.

Korzyści

ikonka ilustrująca oszczędność pieniędzy i czasu

Oszczędność pieniędzy i czasu

System pozwala na zwiększenie oszczędności wody wodociągowej poprzez lepsze, oszczędniejsze wykorzystanie zgromadzonej wody deszczowej oraz zmniejszenie nakładu czasu niezbędnego do utrzymania przydomowego ogrodu.

Umożliwia wykorzystanie darmowej, gromadzonej w zbiorniku wody opadowej, zmniejszenie obciążenia „podatkiem deszczowym”, a koszty jego zakupu i instalacji można sfinansować dotacją z programu Moja Woda.

Inteligentne gospodarowanie zgromadzoną wodą

System SW4H inteligentnie gospodaruje deszczówką z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji do ustalania i modyfikacji parametrów pracy systemu.

Po zaprogramowaniu cyklu nawadniania system dokonuje niezbędnych korekt związanych z potrzebami wegetacji roślin. Kontroluje wilgotność gleby, którą śledzą czujniki wilgotności, co zapobiega jej przesuszaniu.

Łatwość obsługi

System SW4H umożliwia integrację z posiadanym systemem SmartHome, a po zaprogramowaniu pracuje praktycznie bezobsługowo.

Zawiera rozwiązania zapewniające niezawodność systemu poprzez kontrolowanie poprawności pracy obwodów hydraulicznych i elektrycznych oraz wprowadza funkcjonalności dostępne obecnie wyłącznie w rozwiązaniach przemysłowych.

Programowanie działania systemu jest bardzo proste – można to zrobić poprzez aplikację na smartfonie z systemem Android, stronę www generowaną przez sterownik SW4H lub system SmartHome.

Kompleksowość rozwiązania

System SW4H jest rozwiązaniem kompleksowym. Kompletne oprogramowanie zawarte jest w sterowniku systemu.

Ponadto każdy system zawiera zestaw niezbędnych czujników (temperatury, wilgotności gleby, natężenia przepływu wody, poziomu wody w zbiorniku) oraz rury i złączniki, których ilość można dostosować do swoich potrzeb.

Lepsza jakość wody dla roślin ogrodowych

Deszczówka dobrze sprawdza się do podlewania roślin. Ma niskie pH, nie zawiera też chloru i fluoru, jak woda z kranu. Miękka woda deszczowa nie pozostawia na roślinach białego osadu, jak twarda woda wodociągowa. No i jest dostępna bezpłatnie.

Ekologia

Jesteśmy EKO i chcemy wpłynąć na utrzymanie istniejących zasobów wody. Pierwszy krok jest już zrobiony – każdy może gromadzić deszczówkę w zbiornikach. Ale my jako pierwsi zajęliśmy się tematem ekologicznego i oszczędnego wykorzystania wody opadowej gromadzonej w zbiornikach na potrzeby podlewania ogrodu.

Temat oszczędności zasobów wody jest kluczowy w skali kraju i świata. Ma również istotne znaczenie w przypadku ograniczeń poboru wody występujących w przypadku suszy i upałów. SmartWater4Home oszczędnie gospodaruje zgromadzonym zapasem wody deszczowej, pozwala dbać o ogród w sposób ekologiczny i ekonomiczny.

System Smart Water 4 Home

System Smart Water 4 home

Zautomatyzowany system nawadniania, przeznaczony do współpracy ze zbiornikami na deszczówkę.

Wirtualny doradca

Wirtualny doradca

*Tylko instalacja wykonana na podstawie projektu ogrodu gwarantuje poprawne działanie systemu.

ABINFORTECH Sp. z o.o.

realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

pn.: SMARTWATER4HOME – inteligentny autonomiczny system zarządzania zasobami wód opadowych z funkcją integracji z systemami inteligentnych domów SmartHome

Celem projektu jest opracowanie i wprowadzenie na rynek krajowy i zagraniczny innowacji produktowej – inteligentnego sterownika systemu SmartWater4Home do nawadniania ogrodu zgromadzoną wodą opadową.

Planowane efekty: wdrożenie na rynek konsumencki innowacji produktowej – inteligentnego sterownika systemu SmartWater4Home do nawadniania ogrodu zgromadzoną wodą opadową.

Wartość projektu: 1 308 823,00 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 957 350,00 PLN.

Pozostałe informacje na: www.mapadotacji.gov.pl

Skip to content